Figyelem!
Egy nagyon szomorú dologrol kell beszámolnom!
Ilyesmivel senki sem érthet egyet!"Vala...mi gyökér legalizálni akarja a kutyahús fogyasztást Magyarországon. a TV2 azzal jön, hogy Kínában és Koreában ősi hagyomány a fogyasztása.. HÁT PONT LESZAROM! NEM VAGYUNK SE KÍNA, SEM KOREA, SEM MÁS ÁZSIAI ORSZÁG! Ha te is ellentmondasz ennek...... az undorító dolognak, RAKD KI TE IS HONLAPODRA!!!
A HÉT LEGÉRDEKESEBB CIKJE!!!!ˇˇ
A nem mindennapi történet hatására egyre többen jelezték, hogy szívesen gondját viselnék a kis terrier keveréknek, százak érdeklődtek az oldalon, hogy örökbefogadhatják-e. “Sosem volt még dolgunk azzal a problémával (vagy áldással), hogy egy kutyát egynél több család is örökbe akar fogadni” – írta Kloski a Petfinder.comon. “A legtöbb kutyánk esetében az egy is ritkának számít.” Elrontott altatásról korábban is hallhattunk már híreket. Tavaly októberben számoltunk be Mia esetéről, a detroiti rottweilert gazdája el akarta altatni, mivel költözés és anyagi nehézségei miatt nem tudott volna megfelelően gondoskodni a betegeskedő állatról. A beavatkozásba azonban valami hiba csúszott, így másnap, mikor a gazdi elindult a garázs felé, hogy az udvarban eltemesse Miát, legnagyobb megdöbbenésére az állat négy lábon állva fogadta. Másodjára nem próbálták elaltatni, sikerült új otthont találni neki.
A mondás úgy tartja, a macskáknak kilenc életük van. Egy oklahomai kutya esete azt sugallja, hogy némelyik ebnek is van pár tartalék élete: a kölyköt már halottnak nyilvánították, később mégis magához tért.
A szívmelengető animációs film főszereplője után Wall-E névre keresztelt kutyust Sulphur városában hagyták magára alomtársaival együtt a városi menhely előtt. Az összes kölyök beteg volt, élősködők nyüzsögtek rajtuk, ezért és a menhely zsúfoltsága miatt valamennyiük elaltatása mellett döntöttek. Az állatok meg is kapták a halálos injekciókat, az állatorvos valamennyiüket halottnak nyilvánította, a tetemeket a menhely egyik konténerében helyezték el.
Másnap reggel a menhely egyik dolgozója, Scott Prall kinyitotta a konténert és legnagyobb megdöbbenésére az egyik kölyköt életben találta. Ahhoz képest, hogy elméletileg már elaltatták, ráadásul az éjszakát egy konténer mélyén töltötte, meglehetősen jó állapotban volt. Egy állatorvos, bizonyos Amanda Kloski vette magához, ő gondoskodott a csodával határos módon életben maradt Wall-E-ről és létrehozott neki egy profilt a Petfinder.com online adoptáló oldalon.
ELSZABADULT A LÓPESTIS :(
Ismét felütötte a fejét a lópestis Dél-Afrikában, több mint ötven állat már elpusztult a kór miatt. Pár éve több száz lóval végzett a betegség, köztük eredményes verseny- és tenyészállatokkal is, hatalmas veszteséget okozva ezzel az afrikai állam lótenyésztésének. Az afrikai lópestis (AHS - african horse sickness) lovakat, öszvéreket, szamarakat, vagy zebrákat betegít. Elsősorban Afrikában szokott megjelenni, de az Ibériai-félszigettől Indiáig több helyen is felbukkant már. Egy Orbivirus nemzetségbe tartozó vírus okozza, amit rovarok terjesztenek, elsősorban egy muslicafaj. Az esetek túlnyomó részében halálos kimenetelű, a vakcinázatlan állatok kb. 90%-ánál bizonyul végzetesnek. A betegség most Dél-Afrika Western Cape nevű tartományában ütötte fel a fejét. Dr Pieter Koen, a tartományi főállatorvos elárulta, hogy eddig 92 esetet regisztráltak, amelyek közül 52 esetben végzetes volt a fertőzés. Emiatt most korlátozzák az állatok utaztathatóságát, Western Cape-be például nem szabad lovakat szállítani. Ha a fertőzések száma elér egy bizonyos pontot, az kétéves EU-s exporttilalmat eredményezhet Dél-Afrikára nézve.
Az AHS egyik típusa elsősorban légzési nehézségekkel jár, akár 24 órán belül is elhullást okozhat. Ez a veszélyesebbik változat, ennek a halálozási aránya igen magas, 90% körüli. A másik típus kb. egyhetes lappangási idő után produkál tüneteket, elsősorban magas lázat okoz, a halálozási arány 50-70% körül alakul. Létezik még egy kevert forma is, ami mindkét típus tüneteit előidézi. Hatásos gyógymód nincs a betegség ellen, védőoltás viszont létezik, bár 100%-os védettséget az sem tud nyújtani.
2008 elején súlyos AHS-járvány söpört végig az afrikai országon, közel 300 ló pusztult el miatta. Köztük nagy számban voltak tenyészállatok és többszörös díjnyertes sportlovak, ez a sokmilliós anyagi kár mellett a lótenyésztést is visszavetette kissé. Akkor az előző húsz év legsúlyosabb járványaként emlegették a kitörést.